Plastiko mokestis

Plastiko mokestis suteikia mums galimybę atsakingai naudoti šią, nemažai bėdų mūsų aplinkai nuolat sukuriančią medžiagą, tvariai. Būtina sumažinti šios medžiagos gamybos ir vartojimo mastus. Tačiau plastikinis mokestis bus tinkamas tik tuo atveju, jei jis bus skirtas paveikti gamintojų ir vartotojų elgesį, o ne padidinti pajamas.

Europos Komisijos pasiūlymas apmokestinti neperdirbtą plastikinę pakuotę skatina valstybes nares tik padidinti perdirbimą, tačiau iš tiesų nesprendžia pagrindinės, netvarios plastiko gamybos ir vartojimo, problemos. Plastikų perdirbimas nėra plastikinės taršos suvaldymo būdas. Problemos mastas yra didžiulis, o sprendimai turi būti priimti neatidėliotinai, todėl turime skubiai imtis tam tikrų ekonominių paskatų, kurios padėtų sumažinti naujų plastikų gamybą, skatintų pakartotinį jų naudojimą ir perdirbimą. Turime sustabdyti plastikinę taršą šaltinyje  t. y. gamyboje ir paspartinti perėjimą prie žiedinės ekonomikos. Plastikai pateko į mūsų maistą ir vandenis sukurdami katastrofišką poveikį mūsų aplinkai, nepaisant to, plastikinių atliekų susidarymas ir toliau nuolat auga. Tinkami mokesčiai yra pagrindinė priemonė, padedanti spręsti plastikinės taršos problemą.

Pasiūlymai

Aplinkosauginiai (arba ekologiniai) mokesčiai ir kitos ekonominės paskatos vaidina svarbų vaidmenį kovojant su plastikine tarša ir spartinant perėjimą prie žiedinės ekonomikos.

Trumpuoju laikotarpiu EK pasiūlytas plastiko mokesčio modelis sugeneruos dideles pajamas, tačiau nesumažins problemos masto, o greičiausiai jį padidins.

Turi būti sukurtas priemonių rinkinys, kuris apibrėžtų plastiko mažinimo gaires, skirtingiems plastikų gamintojams tiek gamybos, tiek ir tiekimo grandyse.

Kai kuriais atvejais uždraudus tam tikrą plastikų naudojimą (pvz. kompozitinių medžiagų naudojimas greito maisto kavinėse), tokios medžiagos būna veiksmingiau apmokestinamos.

Siūlau peržiūrėti plastikinių pakuočių mokestį (nes tai nėra plastiko mokestis) ir užtikrinti, kad visoje gamybos ir tiekimo grandinėje būtų užtikrinta plastikų prevencija.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Blogą talpina WordPress.com. | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: