Pakelti ar palikti: niekieno šiukšlės gamtoje

Rasa Tumaševičiūtė – jaunoji mokslininkė, žiedinės ekonomikos konsultantė, tvarumo strategė. Ekspertė skaito pranešimus ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Biografiją rasite čia.

Paroda yra sudaryta iš dviejų dalių ir kritiškai žvelgia į vartotojiškumo problemas socialiniu, moksliniu ir kultūriniu aspektais. Paroda eksponuojama 2022 m. birželio 7-21 d. Seimo III rūmų parodų galerijoje

Antroji parodos dalis – tai, kas matoma tik per mikroskopą – aplinkoje yrančių šiukšlių mikroplastiko dalelės. Šiuo atveju – nuorūkos, putų polistirolo, naftos produkto. Plastikas veikiamas šilumos, saulės šviesos, deguonies ir mikrobinių kultūrų skyla į vis smulkesnes daleles – mikroplastikus. Toks procesas gali užtrukti nuo 10 iki net 400 metų. Šiandien mikroplastiko dalelių jau yra aptinkama ne tik gyvūnų organizme, mūsų maiste, vandenyje, nuotekose, bet ir žmogaus kraujyje bei įvairiuose organuose. Daugėja ir tyrimų apie mikroplastiko daromą žalą aplinkai, gyvūnijai ir žmogui.

Meno kūriniai identifikuoja mikroplastiko problemą mūsų paplūdimių smėlyje. Mikroplastikas buvo surinktas Klaipėdos Melnragės paplūdimyje per paplūdimio valymo akciją „(Ne)matomos Baltijos smiltelės“.

Mikroplastiko nuotraukas galite įsigyti ir taip paskatinti ekologinio švietimo įgyvendinimą bei paremti mikroplastiko problemos aktualizavimą.

Dėl mikroplastiko nuotraukų įsigijimo kreiptis: rasa.tume@gmail.com

Komentarai uždrausti.

Blogą talpina WordPress.com. | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: