Pakuočių ir pakuočių atliekų direktyva: pagrindiniai faktai

Svarbiausia, kad nelieka deginimo skatinimo. Būtina atskirti namų ūkių ir komercinių atliekų perdirbimo rodiklius.

1.Nauji perdirbimo tikslai iki 2025 m. 65 %, iki 2030 m. 70 % su galimybe pratęsti laiką 5 m. Specialūs perdirbimo tikslai medžiagoms, pvz. plastikui – 55 % iki 2030 m. Galima peržiūra po 2024 m. gruodžio mėn. (6 st.)
2.Jokių reikalavimų dėl pakartotinai naudojamų pakuočių (daug beletristikos ir tai, kad valstybės narės imsis priemonių…inter alia 5 st.). Daugkartinio naudojimo pakuotė prie perdirbimo tikslų gali prisidėti iki 5 %. Peržiūra 2024 m. gruodžio mėn. Sunku suprasti ar peržiūrės ir atsiras naujų daugkartinio naudojimo pakuočių ar tiesiog peržiūrės esančias rinkoje.
3.Perdirbimo našumo skaičiavimas – pakuotės esančios rinkoje yra traktuojamos kaip pakuočių atliekos. Perdirbimo apskaitoje dalyvauja tik tos pakuotės, kurios pasiekia perdirbimo centrus, atskiras surinkimas nebėra perdirbimo rodiklis. Atskiras surinkimas NĖRA perdirbimo rodiklis. Rūšiavime numatyti praradimai. Vidutinis praradimų lygis naudojamas tik tuo atveju, kai nėra patikimų duomenų ir kai atliekos yra eksportuojamos. Slidus reikalas, nes gali būti pradėtas naudoti praradimų lygio rodiklis, o ne realūs duomenys.
4.Biodegraduojanti pakuotė yra perdirbta tik tada, kai ji yra perdirbama anaerobiniu pūdymu arba kompostavimo metodu.
5.Atliekos nebėra atliekos, kai jos yra perdirbtos. Atliekos lieka atliekomis, kai iš jų gaunamas KAK ar kitoks energijos išgavimas (pvz. alternatyvūs degalai iš plastikų atliekų).
6.Metalai atgauti iš dugno pelenų yra įtraukaimi į perdirbimo skaičiavimus įvertinus jų kokybės lygį (turbūt atsiras dokumentas), dėl iš MBA atgautų metalų – jokios informacijos.
7.Iki 2024 m. EPR (išplėsta gamintojų atsakomybė) schemos visoms pakuotėms (namų ūkiai ir komercinės). Ir vėl galimybė pasinaudoti namų ūkiais, todėl būtų naudinga užtikrinti nacionalinius pakuočių atliekų perdirbimo rodiklius NAMŲ ŪKIAMS. Būtina atskirti perdirbimo pasiekimus.
8.Iki 2020 gruodžio 31 d. galima teikti pasiūlymus dėl pakartotinio naudojimo ir perdirbimo (dizainas), jei reikia ir teisinį pasiūlymą.
9.Iki 2020 m. (?) valstybės narės pateikia duomenis apie pakartotinai naudojamas pakuotes (12 st).
10.Oksoplastikai nebėra traktuojami kaip biologiškai skaidūs (priedas, vasario pradžioje buvo ir papildomas paremiantis dokumentas).
11. Nebėra jokio deginimo skatinimo.

Literatūra

http://www.consilium.europa.eu/en/press/press-releases/2018/02/23/eu-ambassadors-approve-new-rules-on-waste-management-and-recycling/

http://data.consilium.europa.eu/doc/document/ST-6517-2018-INIT/en/pdf

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Blogą talpina WordPress.com. | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: